O hodowli

P1090387_cr

 

Nasze zainteresowanie rasą Rhodesian Ridgeback zaczęło się w 2010 roku.

Gdy pierwszy raz zobaczyliśmy „ rudego psa z pręgą” od razu wiedzieliśmy, że będzie to nasza ukochana rasa.

Szczególnie jako ludzie prowadzący aktywny  tryb życia bardzo spodobała nam się miłość Rhodesianów do natury, przestrzeni i ruchu. Wreszcie na wiosnę 09.03.2011 roku po długich oczekiwaniach urodziła się nasza ukochana EZA.

Rozpoczęła się nasza przygoda z rasą i hodowlą 03.05.2011 roku Eza trafiła do nas. Hodowla nasza jest hodowlą domową. Nasza sunia żyje z nami w domu, a nie w kojcu. Cały dzień i noc ma kontakt z nami i wieloma aspektami życia ludzkiego. Ma to olbrzymi wpływ na jej psychikę i psychikę szczeniąt.

Suczka Eza jest pełnoprawnym członkiem naszej rodziny. Nasze szczenięta dzięki temu będą dobrze socjalizowane, wesołe, niczego nie będą się bały, będą  lubiły ludzi i inne zwierzęta. Nasza hodowla jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce. Wszelkie działania hodowlane podejmowane są w zgodzie  z regulaminem.

Staramy się korzystać z praktycznej wiedzy i bogatych doświadczeń zaprzyjaźnionych hodowców w Polsce i za granicą dbamy o dobro i charakter rasy.

Pogłębiając wiedzę z genetyki oraz hodowli staramy się posiadać podstawy aby odpowiednio kojarzyć psy i właściwie planować wybraną linię hodowlanąWiodącym aspektem przy planowaniu przyszłego miotu, jest dla mnie eksterier psów (harmonijna proporcjonalna budowa, muskulatura, wytrzymałość ,szybkość ,zwinność i elegancja oraz główny atrybut-prawidłowa pręga) Odpowiednie pochodzenie (rodowód) , psychika oraz temperament .

Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście zdrowie przyszłych rodziców ,aby w hodowli nie były przenoszone choroby i wady genetyczne. Badamy dysplazję stawów biodrowych i łokciowych, zatoki skórzaste(dermoid sinus),hormony tarczycy.

Zajmując się rasą  Rhodesian-Ridgeback ,dokładamy wszelkich starań, aby psiaczki pochodzące z naszej hodowli spełniały wszystkie założone wcześniej wymagania. Nabywcom szczeniąt ,służymy radą w czasie okresu wychowywania i przygotowania pupili do wystaw. Oferujemy stały kontakt.

Uśmiech i zadowolenie na twarzy przyszłych właścicieli szczeniąt  będzie dla nas najcenniejszą nagrodą za trudy i wyrzeczenia oraz nieprzespane noce spędzone na opiece nad maluchami.

Będziemy  bardzo dumni ,gdy pochodzące z naszej hodowli pieski osiągną sukcesy wystawowe lub wydadzą na świat  następne mioty wspaniałych ,zdrowych szczeniąt.

Hodowla tych wspaniałych, dumnych i dostojnych psów daje nam wielkie zadowolenie i ogromną satysfakcję.